dimarts, 20 de novembre de 2012

Eleccions 25-N - Candidatures i llistes electorals presentades (província de Girona)

ÍNDEX
  1. CONVERGÈNCIA I UNIÓ (CIU)
  2. PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE) (PSC)
  3. INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA (ICV-EUIA)
  4. SOLIDARITAT CATALANA PER LA INDEPENDENCIA (SI)
  5. ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-CATALUNYA SI (ESQUERRA-CAT SI)
  6. PLATAFORMA PER CATALUNYA (PXC)
  7. CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR - ALTERNATIVA D’ESQUERRES (CUP-ALTERNATIVA
    D’ESQUERRES)
  8. UNION PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPYD)
  9. PIRATES DE CATALUNYA (PIRATA.CAT)
  10. UNIFICACION COMUNISTA DE ESPAÑA (U.C.E.)
  11. PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)
  12. ESCONS EN BLANC (EB)
  13. CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’S)
  14. PARTIDO POPULAR (P.P.)
  15. PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)
  16. MOVIMIENTO SOCIAL REPUBLICANO (M.S.R.)
  17. HARTOS.ORG I CIUTADANS EN BLANC (FARTS.CAT)
  18. PARTIT REPUBLICÀ D’ESQUERRA -IZQUIERDA REPUBLICANA (PRE-IR)

font: www.parlament2012.cat

JUNTA ELECTORAL PROVINCIAL DE GIRONA

CONVERGÈNCIA I UNIÓ (CIU)
1. Sr. Santi Vila i Vicente
2. Sra. Elena Ribera i Garijo
3. Sr. Carles Puigdemont i Casamajó
4. Sr. Xavier Crespo i Llobet
5. Sra. Dolors Rovirola i Coromí
6. Sr. Pere Vila i Fulcarà
7. Sr. Xavier Dilmé i Vert
8. Sr. Lluís Guinó i Subirós
9. Sra. Begonya Montalban i Vilas
10. Sra. Montserrat Roura i Massaneda
11. Sr. Xavier Cima i Ruiz
12. Sra. Isabel Muradàs i Vázquez
13. Sr. Fermí Santamaria i Molero
14. Sra. Natàlia Figueras i Pagès
15. Sr. Ramon Moliner i Serra
16. Sra. Meritxell Garrido i Sirvent
17. Sr. Josep Maria Corominas i Barnadas

Suplents
1. Sr. Joan Alcalà i Quiñones
2. Sr. Miquel Rovira i Comas
3. Sra. Immaculada Colom i Canal
4. Sra. Marta Felip i Palaus
5. Sr. Josep Antoni Frias i Molina


PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE) (PSC)
1. Sr. Juli Fernández i Iruela
2. Sra. Marina Geli i Fàbrega
3. Sra. Iolanda Pineda i Balló
4. Sr. Ignasi Thió i Fernández de Henestrosa
5. Sra. Núria López i Rodríguez
6. Sr. Pere Casellas i Borell
7. Sra. Maria Teresa Guerrero i Sánchez
8. Sr. Joan Bernat i Pané
9. Sra. Cristina López i González
10. Sr. Manel Roqueta i Casalprim
11. Sra. Natàlia Martínez i Colomo
12. Sr. Maurici Jiménez i Ruiz
13. Sr. Marc Laumà i Estañol
14. Sra. Consol Cantenys i Arbolí
15. Sr. Esteve Pujol i Badà
16. Sra. Teresa Ferrés i Àvila
17. Sr. Josep Marigó i Costa

Suplents
1. Sra. Maria Quer i Ariñó
2. Sr. Sergi Ujaldón i Chamorro
3. Sra. Amelia Barbero i Rivera


INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA (ICV-EUIA)
1. Sr. Marc Vidal Pou
2. Sr. Jordi Córdoba García
3. Sra. Montserrat Escutia Acedo
4. Sra. Olga Montserrat Avellaneda Noguera
5. Sr. Víctor Catalan Casas
6. Sra. Eugènia Pascual Puig
7. Sra. María Ana Anguita Ferrer
8. Sra. Maria Carme Martín Bustos
9. Sr. Jordi Romero Villalba
10. Sr. Joan Luengo Sala
11. Sr. Llorenç Planagumà Guàrdia
12. Sr. Joan Salmerón Crosas
13. Sra. Eva Rosell Teixidó
14. Sr. Albert Pons Ramos
15. Sra. Deborah Anne Coll Whittall
16. Sra. Eva María Cáceres Moreno
17. Sr. Joan Boada Masoliver

Suplents
1. Sra. Maria Cristina Andreu Displàs
2. Sr. Salvador Sánchez Ardid
3. Sr. Miquel Llop Puig
4. Sr. Miguel Ernesto Gracia Moreno
5. Sra. Maria Teresa de Agorreta Blázquez
6. Sra. Ariadna Sánchez Mira
7. Sra. Laura Agüera Riera
8. Sr. Francisco Martínez Fernández
9. Sr. Rufino Guirado Iruela


SOLIDARITAT CATALANA PER LA INDEPENDENCIA (SI)
1. Sr. Antoni Strubel Trueta
2. Sr. Pere Garriga Solà (Independiente)
3. Sr. Andreu Garriga i Pradas
4. Sra. Anna Tarrés Farrés
5. Sra. Núria Bartrolich i Ortega
6. Sr. Antoni Ceballos Salinas
7. Sr. Xavier Piqueras Costa
8. Sr. Francesc Xavier López Cadena
9. Sra. Marta Mas i Serra
10. Sra. Consol Rovira Pons
11. Sr. Francesc Xavier Masia i Martorell
12. Sra. Montserrat Vila Masjoan
13. Sra. Susanna Rodríguez-Vida Paolini
14. Sr. Josep Maria Rodríguez Vidal
15. Sra. Elisenda Camps i Bassets
16. Sr. Jordi Rodríguez Danés
17. Sra. Isabel Comadira Costa

Suplents
1. Sr. Enric Vilar Lorente
2. Sr. Daniel Muñoz Chetrit
3. Sra. Montserrat Vivas i Vidal


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-CATALUNYA SI (ESQUERRA-CAT SI)
1. Sr. Roger Torrent i Ramió
2. Sr. Sergi Sabrià i Benito
3. Sr. Pere Bosch i Cuenca
4. Sra. Ma. Carme Freixa i Bosch
5. Sra. Carme Dilmé i Burjats
6. Sr. Jordi Orobitg i Solé
7. Sr. Ferran Puig i Estartús
8. Sr. David Pujol i Fabrellas
9. Sra. Estel Rodríguez i Iglesias
10. Sra. Anna Massot i Font
11. Sr. Pau Presas i Bertran
12. Sr. David Mascort i Subiranas
13. Sr. Isidre Ribera i Grau
14. Sra. Anna Garriga i Ripoll
15. Sra. Coralí Balés i Casaponsa
16. Sra. Mireia Mata i Solsona
17. Sr. Josep-Maria Terricabras i Noguera (CatSI)

Suplents
1. Sr. Jordi Presas i Vidal
2. Sra. Marta Payeró i Torró
3. Sr. Xavier Targa i Piñol
4. Sra. Nancy Rovira i Salvans
5. Sra. Ariadna Jou i Fuyà
6. Sra. Olga Farré i Noya
7. Sra. Marta Contreras i Teixidó
8. Sr. Daniel Reixach i Baluenga
9. Sr. Sergi Albrich i Viñas
10. Sra. Pilar Busquets i Barceló


PLATAFORMA PER CATALUNYA (PXC)
2. Sr. Francesc Bueno Celdran
3. Sra. Maria Osuna Bueno
4. Sr. Enric Juan Romero
5. Sra. Rosa Maria Llandrich Costa
6. Sr. Sergi Fabri Llavero
7. Sr. Eduard Guerra Castillo
8. Sr. Ernest Nieves Vaquero
9. Sra. Gemma Rupérez Llandrich
10. Sra. Christie Demeuldre Guyaux
11. Sr. Jordi Diaz Leon
12. Sr. Miquel Montes López
13. Sr. Joan Lluís Morales Gómez
14. Sra. Sònia Argerich Gou
15. Sra. Ana Sánchez Castaño
16. Sr. Rafael Rodríguez Gutiérrez (Toro)
17. Sr. Daniel Plana Farjas (Independiente)

Suplents
1. Sra. Marta Navarro Deulofeu
2. Sr. Josep Roca Carol
3. Sra. Natalia Suita Rodríguez
4. Sr. Pablo Rupérez Bueno
5. Sr. Carles Valeri Manzano
6. Sra. Juana Ramírez González
7. Sr. Juan Diego Martínez Torres
8. Sra. Isabel Matilde Sánchez López
9. Sr. José Luis Miranda Cardona
10. Sra. Griselda Yeste Llandrich


CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR - ALTERNATIVA D’ESQUERRES (CUP-ALTERNATIVA
D’ESQUERRES)

1. Sr. Lluc Salellas i Vilar
2. Sr. Antoni Rico i Garcia
3. Sra. Irene Palol i Ribas
4. Sr. Ramon Muñoz i Salló
5. Sra. Neus Masferrer i Avellaneda
6. Sr. Eduard Martí i Roca
7. Sr. Jach Massachs i Domken
8. Sra. Esther Costa i Fita
9. Sra. Jacqueline Navinés i Escala
10. Sr. Enric Stern i Taulats
11. Sra. Mariona Baraldés i Cabarrocas
12. Sr. Jaume Bofill i Rabaneda
13. Sr. Josep Ignasi Estany i Algans
14. Sra. Marina Pera i Ros
15. Sr. Lluís Armengol i Subirós
16. Sr. Anastasio Pulido i Chozas
17. Sra. Núria Bonet i Soler

Suplents
1. Sra. Sílvia Pagès i Serarols
2. Sr. Josep Surroca i Bassa
3. Sr. Guillem Ferrer i Godoy
4. Sra. Natàlia Sànchez i Dipp
5. Sr. Vicenç Hernàndez i Fontanella
6. Sra. Marta Guillaumes i Pibernat
7. Sr. Ernest Riera i Causadias
8. Sr. Daniel Cornellà i Detrell
9. Sra. Alexandra Pazos i Massanas
10. Sr. Jordi Navarro i Morera


UNION PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPYD)
1. Sra. María Brosed Flores
2. Sr. Javier Díaz Alcaucer
3. Sra. Mayida Nihlaui Villa
4. Sr. Diego Mañas Prieto
5. Sr. José Bonilla Aranega
6. Sr. Antonio García Pérez
7. Sr. Daniel Delgado Flores
8. Sr. Carlos María de Veciana Batlle
9. Sra. Aemida Sierra Calvo
10. Sra. Carmen Pérez Munuera
11. Sr. Miguel Yepes Almansa
12. Sr. Ismael Madueño Tajuelo
13. Sr. Ángel Basilio López Gómez
14. Sra. Pilar Domínguez Salas
15. Sra. Sonia López Gómez
16. Sra. Anna Villa Adalid
17. Sr. Jaime Lozano Blasco

Suplents
1. Sr. Javier Delgado Cañaveras


PIRATES DE CATALUNYA (PIRATA.CAT)
1. Sr. Carlos Fernando Salgado Allaria
2. Sr. Enric Pineda Traïd
3. Sra. Maria Dolors Moncusí Rodríguez
4. Sr. Alejandro Jiménez Rico
5. Sra. Maria Joana Roger Pujol
6. Sr. Alejandro Bueno Lázaro
7. Sr. Alberto Fernández Sierra
8. Sr. Marc Tarragona Medina (Independiente)
9. Sra. Alicia Román Jabbazian
10. Sra. Isabel Lou Nualart
11. Sr. Matias Talavera Ucles
12. Sr. David Gracia García
13. Sra. Meritxell Roura Pellicer (Independiente)
14. Sra. Mercè Lázaro Pérez (Independiente)
15. Sr. Daniel Cervantes Furio (Independiente)
16. Sra. María Teresa Traïd García (Independiente)
17. Sr. Metin Ersan Yilmaz

Suplents
1. Sr. Alejandro David Iglesias Salguero (Independiente)
2. Sra. Elisenda Pineda Traïd (Independiente)


UNIFICACION COMUNISTA DE ESPAÑA (U.C.E.)
1. Sra. Natalia Vila Pla
2. Sr. Francesc Sergio Ibáñez Laffort
3. Sr. Andrés Colomera Franquet
4. Sr. Raúl Arroyo Noguera
5. Sra. Rosa Colomera Franquet
6. Sr. Carlos Lanas González
7. Sra. Ana Mª Manuela Güell Carballés
8. Sr. Manuel Cruz Vázquez
9. Sra. Rosa Pérez Colomera
10. Sra. Natalia Gómez Pérez
11. Sra. Verónica Ibáñez Laffort
12. Sra. Ester Llach Córdoba
13. Sra. Montserrat Noguera i Espín
14. Sr. Eduardo Lanas Güell
15. Sr. Carlos Javier Lanas Güell
16. Sra. Encarnación Cáceres Ruiz
17. Sr. David Rodríguez Baena

Suplents
1. Sra. Eva Ibáñez Laffort


PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)
1. Sr. Joan Sureda Casamor
2. Sr. Miguel de la Cruz Astasio
3. Sra. Eva Serrate San Millán
4. Sr. Esteve Huguet Pardo
5. Sra. María Esther Díaz Cruz
6. Sr. José Antonio Nieto Asensio
7. Sra. Isabel Gasull Bleda
8. Sr. Javier Mora Peña
9. Sra. Maria Àngels Fontcuberta González
10. Sr. Agustín Álvarez Merchán
11. Sr. Alberto Duque Jorge
12. Sra. Ana María Serrano Ruíz
13. Sr. Bernardo Joaquín Morán Pérez
14. Sra. María Mercedes Lecue Barrondo
15. Sr. Albert Pla Mas
16. Sra. María Antonia Ruíz Nula
17. Sr. Daniel Guerrero Moreno

Suplents
1. Sra. Clementina Gómez Garrido
2. Sr. José Luis Bayo Soler
3. Sra. Engracia Julve Godes
4. Sr. Alberto Valero Alcalá
5. Sra. Llibertat Ferré Iranzo


ESCONS EN BLANC (EB)
1. Sra. Laura Oriol Wenceslao
2. Sra. Noelia Mensal Fernández
3. Sr. Joaquín Antúnez Gimbernat
4. Sra. Raquel Sobrevias Danti (Independiente)
5. Sr. Josep Roviro Alemany (Independiente)
6. Sra. Emma Pons Obiols (Independiente)
7. Sr. Jaume Boladeras Rovira (Independiente)
8. Sra. Carmen Omenac Duran (Independiente)
9. Sra. Francisca Fernández Pérez (Independiente)
10. Sr. Ricardo Blancafort Raurell (Independiente)
11. Sr. Enrique Germán Almeyra Farias
12. Sra. Elisabet Romero Joven (Independiente)
13. Sra. Purificación Fernández Pérez (Independiente)
14. Sra. Lorena Camacho Wenceslao (Independiente)
15. Sr. Miguel Hidalgo Gómez (Independiente)
16. Sra. Ana Rosa Ramos Díaz (Independiente)
17. Sr. Francisco José Fernández Pérez (Independiente)


CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’S)
1. Sr. Juan Maria Castel Sucarrat (Jean)
2. Sra. Tania Ramírez Martín
3. Sr. Sergio Atalaya Martín
4. Sra. Ana María Alcubierre Baras
5. Sr. José Luis Osorio Fernández
6. Sra. Begoña Blasco Marín
7. Sr. Moisés Manzano Moreno
8. Sra. María Martínez Fernández
9. Sr. Sergio Gil Calero
10. Sra. Montserrat Fontané Gascons
11. Sr. Javier Escaned Sumalla
12. Sra. Montserrat Joals Maties
13. Sr. Félix Sierra Pérez
14. Sra. Consol Boix Fernández
15. Sr. Ramiro Dura Díaz
16. Sra. María del Carmen Melero López
17. Sr. Manuel Díez San José

Suplents
1. Sr. Baldomero Amador Cortés
2. Sra. Esmeralda Úbeda de la Casa
3. Sr. José Luis Osuna Henares


PARTIDO POPULAR (P.P.)
2. Sr. Sergio Santamaría Santigosa
3. Sr. Manel Escobar Yegua
4. Sra. Ma. Àngels Olmedo Delestal
5. Sra. Júlia Sala Esteban
6. Sr. Enric Martínez Maíz
7. Sra. Mar Llambí Morillas
8. Sr. Andrés Navarrete Quirós
9. Sr. Josep Maria Angelats Fàbregas
10. Sra. Laura Galiana García
11. Sr. Pau Romero Domènech
12. Sr. Matías Bertrán Domingo
13. Sra. Adela Ejarque Montesano
14. Sra. Mercè García Trujillo
15. Sr. José Luis Piñana Galindo
16. Sra. Elisabeth Mesa Vega
17. Sra. Concepció Veray Cama

Suplents
1. Sr. Diego Borrego Torres
2. Sra. Sílvia Ramos Lerma
3. Sra. Inmaculada Viader Bachero


PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)
1. Sra. Déborah Parris Littler
2. Sr. Albert Benítez Hugas
3. Sra. Zayra García de Paco
4. Sr. Manel Macià Gallemí
5. Sra. Luisa Ijsselstein Krom
6. Sra. Margarita Beatriz Mansilla Olmos
7. Sr. Antonio Hernández Parra
8. Sra. Rosa Maria Abellaneda Fernández
9. Sr. Raúl Alejandro López Nevado
10. Sra. Clara Carillo Úbeda
11. Sra. Noélia Losada Contreras
12. Sr. Ferran Barnera Miret
13. Sra. María del Mar Macià Parris
14. Sr. Joan Parera Datsira
15. Sra. María del Carmen Cruz Sánchez
16. Sr. Adam Macià Parris
17. Sra. Raquel Ortega Riera

Suplents
1. Sr. David Martínez Farras
2. Sra. Sandra Ferrer Abajas


MOVIMIENTO SOCIAL REPUBLICANO (M.S.R.)
2. Sr. Venancio Puga Martín
3. Sr. Juan Miguel Pérez Lorenzo
4. Sra. Mª Teresa Senent Giró
5. Sra. Sònia Pagès Garate
6. Sr. Manuel García Tarrero
7. Sra. Roser Soler Turró
8. Sra. Elisabet Cervilla Montes
9. Sr. Antonio Martínez Moreno
10. Sr. Manuel Botello Gil
11. Sr. Angel Nicolás Sánchez Sierra
12. Sra. Gemma Haro Fuster
13. Sr. Ferran Moradell Cantenys
14. Sra. Eva Sandra García Castellote
15. Sr. Jesús Martínez Bermúdez
16. Sr. Manuel Contreras Fernández
17. Sra. Alba López Company


HARTOS.ORG I CIUTADANS EN BLANC (FARTS.CAT)
1. Sr. Xavier Andrés Reñaga i Mussi (Independiente)
2. Sra. Dora Márquez i Borrean (Independiente)
3. Sr. Serafí Caturla i Brau (Independiente)
4. Sra. María José Monje i Reñaga (Independiente)
5. Sr. Francesc Abraham Ramos i Masedo (Independiente)
6. Sra. María Santos Antolín i Fernández (Independiente)
7. Sr. Andreu López i Corrales (Independiente)
8. Sra. María Teresa Julve i Borell (Independiente)
9. Sr. Joan Salvado i Simon (Independiente)
10. Sra. Magdalena Claramunt i Miquel (Independiente)
11. Sr. Manel Lorenzo Espinar i Padilla (Independiente)
12. Sra. Amparo Lagares i Navas (Independiente)
13. Sr. Guillem Baltrons i Climent (Independiente)
14. Sra. Inmaculada Maíndo i Garre (Independiente)
15. Sr. Xavier Campuzano i López (Independiente)
16. Sra. Isabel Segura i Bargallo (Independiente)
17. Sr. Joel Reñaga i Ririn (Independiente)


PARTIT REPUBLICÀ D’ESQUERRA -IZQUIERDA REPUBLICANA (PRE-IR)
1. Sr. Enric Cardona García
2. Sr. Isidre Fàbrega Sala (Independiente)
3. Sra. Nyama Sillah Jallow
4. Sra. Ares Sitjes Marsol
5. Sr. Fabio Llorella Costa
6. Sra. Cristina Suñen Vilamala
7. Sr. Abel Martín Bercial
8. Sr. Valentí Salguero Lafuente
9. Sra. Irene Balló Sánchez
10. Sr. Enrique Cardona de Amores
11. Sra. Marta Sousa Fernández (Independiente)
12. Sra. Marina Cardona Gallego (Independiente)
13. Sr. Javier Carrasco López (Independiente)
14. Sr. Franc Coromina Bosch
15. Sr. Josep Lluís Cardona de Amores (Independiente)
16. Sra. Leocadia Santiago Viñolas (Independiente)
17. Sr. Josep Sitjes Simón (Independiente)

==========

Demà candidatures i llistes per Lleida

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada